LEMAX Industrial Stand Fan (24″)
Powerful industrial strength fan
3 speed options
90° oscillation
Adjustable height
Cross base
Additional information
| Size | 24" |
|---|---|
| Power (watts) | 150W |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Input Frequency | 50Hz |
| Speed | 1350rpm |
| Air delivery | 185 m³/min |
| Base shape | Cross |
| Guard | Powder spraying |
| Blade | Aluminium alloy |
| Colour | Dark metal |
| Wire length | 2.5 metres |
| Height (max) | 2.5m |
| Packing (pieces per carton) | 1 |






