LEMAX Industrial Stand Fan Green (20″)
Powerful industrial fan
3 speed options, wide angle oscillation
Round base
Additional information
| Weight | 9.5 kg |
|---|---|
| Size | 20" |
| Power (watts) | 130W |
| Voltage (V) | 220-240V |
| Input Frequency | 50Hz |
| Speed | 1350rpm |
| Guard | Aluminium |
| Blade | Aluminium |
| Base shape | Round |
| Wire length | 2 metres |
| Height (max) | 1.65m |
| Base (diameter) | 45.7cm, 63.5cm, 63.5cm |
| Colour | Green |
| Packing (pieces per carton) | 1 |






