BERLIN Multi Adaptor with Switch (3 Way)
3 sockets
Multi-pin universal sockets
Compatible with US, South America, UK, Europe, India, Russia, China, South East Asia
With surge protection safety shutters
Additional information
| Sockets | 3 |
|---|---|
| Voltage (V) | 250V |
| Current (Amp) | 13 |
| Power (watts) | 2000W |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Surge protection | Yes |
| Light Indicator | Yes |
| Shell colour | White |
| Packing (pieces per carton) | 80 |





