GREENTUBE T8 LED Tube (18W)
RM0.00
18W, 4 feet
Colour temperature: 6400K Daylight, 4000K Cool White, 3000K Warm White
Premium quality with efficient performance and long lasting brightness
Effective heat dissipation with built-in aluminium heat sink
Material: Polycarbonate, Aluminium, Glass form
Additional information
| Weight | 0.23 kg |
|---|---|
| Packing (pieces per carton) | 30 |
| Colour | 3000K Warm White, 4000k Cool White, 6400K Daylight |
| Power (watts) | 18W |
| Voltage (V) | AC85-265V |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Beam angle | 180° |
| Lumen | 97lm/W |
| Number of LEDs | 96 |
| Dimmable | No |
| Driver | Non-isolated |
| CRI | ≥70Ra |
| Shell material | Aluminium, Polycarbonate |
| Shell colour | White |





