LEMAX LED Bright Stick (PLC)
RM0.00
9W
Compact and minimal design
Bright and lower energy consumption
Smart thermal design that improves air circulation
No harmful UV or IR radiation
Made of reinforced plastic and PBT body
Additional information
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Packing (pieces per carton) | 100 |
| Colour | 3000K Warm White, 6400K Daylight |
| Power (watts) | 9W |
| Voltage (V) | AC170-260V |
| Current (Amp) | 0.1, 0.11-.012 |
| Input Frequency | 50Hz |
| Beam angle | 270° |
| Lumen | 720lm |
| Lifetime (hours) | 20000 |
| Dimmable | No |
| CRI | ≥75 |
| IP Rating | IP20 |
| Shell material | PBT, Reinforced plastic |
| Shell colour | White |
| Fitting/Cap | G24 |
You may also like…
-

LEMAX LED Bright Stick (E27)
RM0.00 This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page







